Praca magisterska - ustawienia strony w pracy mgr

Każdy kto miał do czynienia z pisaniem pracy magisterskiej wie jak bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń, które podała nam wcześniej uczelnia. Jest to o tyle istotne, że gdyby nie to, wówczas nasza praca magisterska nie byłaby zaakceptowana.

Praca magisterska musi posiadać odpowiednie ustawienia strony, dzięki czemu wszystkie informacje, które się w niej znajdą, będą mogły zostać lepiej i szybciej odnalezione. Jest to bardzo ważne nie tylko dla studenta, ale przede wszystkim pomocne dla promotora i recenzenta. Stronę w wordzie można zmienić na poziomą aczkolwiek w pisaniu pracy magisterskiej się tego nie stosuje, ponieważ zwykle strona musi być pozioma.

Ustawienia strony można szybko zastosować. Jest to bardzo pomocne. We wcześniejszych wordach niestety nie było aż tylu, ciekawych opcji dzięki którym można by było automatycznie ustawiać stronę. Dzięki nowym funkcjom nie musimy się martwić o ustawienia marginesów czy akapitów, które jak wiadomo są nie tylko wymagane, ale przede wszystkim potrzebne.

Dlaczego? Dlatego, że dzięki temu widać, że student przyłożył się do napisania takiej pracy magisterskiej, napisana jest ładnym językiem i zawiera wszystkie wymagania.