Praca magisterska z ekonomii - gwarancją zatrudnienia?

W dzisiejszych czasach wykształcenie, to podstawa. To od niego zależy kim będziemy, co osiągniemy. Aby ułatwić młodym ludziom wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej, a zarazem i najlepszej uczelni, co roku przygotowywane są rankingi najlepszych, a zarazem i najbardziej opłacanych zawodów, kierunków. Z czego pisać pracę magisterską? Jaki kierunek studiów wybrać?

Według danych, najlepiej i najbardziej opłacaną grupą są absolwenci kierunków ekonomicznych. To właśnie oni cieszą się największym zainteresowaniem na rynku pracy. Do grupy najlepiej zarabiających specjalistów w Polsce należą finansiści. To oni zarabiają pod 6000- 8000 tysięcy brutto na miesiąc.

Osoby, które pisały pracę magisterską z bankowości, a do tego świetnie operują językami obcymi mogą zarabiać nawet 8000 tysięcy. Jednak i w tym dziale konkurencja jest dość duża, dlatego też sama praca magisterska, uzyskanie dyplomu jest niewystarczające. Trzeba czymś się wyróżnić, zdobyć jakieś doświadczenie, czy też ukończyć dodatkowe kursy.

Na brak pracy nie mogą narzekać nie tylko absolwenci kierunków ekonomicznych, ale również i matematycznych. Bez problemu znajdą oni pracę w zawodach związanych z finansami, w tym m.in., w bankowości, księgowości, ubezpieczeniach, w nowych technologiach czy też w nauce i edukacji.